Siatkówka klubowa Francji mówi „jestem”. Sukcesy Narbony i Tours w przedsionkach elity

PGE Skra Belchatow - VB Tours

Puchar Challenge oraz Puchar CEV nie są rozgrywkami, na które zwraca uwagę przeciętny fan sportu. Nawet sympatycy siatkówki obserwują je przeważnie wtedy, gdy występują tam znane zespoły. Dla elity miejscem docelowym jest Liga Mistrzów. Nadzieję na powrót do niej ma Tours VB. Być może w podobnym kierunku pójdzie Narbonne Volley.

Dla jednej z ekip ostatnie dwa tygodnie przybrały słodki, a dla drugiej gorzki smak. Narbonne Volley po złotym secie wygrało finałowy dwumecz Pucharu Challenge z Halkbankiem Ankara. W stolicy Turcji pewne zwycięstwo zanotowali gospodarze. Na południu Francji najpierw zawodnicy Guillermo Falaski wygrali 3:1, by w złotym secie (rozgrywanym do piętnastu) wygrać dopiero przy wyniku 21:19.