newonce logo
POKAŻ WIĘCEJ
Stuart Franklin/Getty Images

O tym, że to był bardzo dobry sezon w lidze niemieckiej, świadczy fakt, że każda z drużyn z pierwszej piątki miała etap, w którym była najlepsza w całej stawce. Gracze Bayernu, Borussii Dortmund i Moenchengladbach, Lipska oraz Bayeru Leverkusen zdominowali naszą drużynę sezonu.

63 punkty, jakie uzbierał w tym sezonie Bayer Leverkusen, wystarczyły zaledwie do zajęcia piątego miejsca, choć były lata, w których taki wynik dałby mistrzostwo Niemiec. To tylko pokazuje, jak silna była w tym sezonie niemiecka czołówka. Zarówno Bayern Monachium, jak i Borussia Dortmund, Borussia Moenchengladbach, Rasenballsport Lipsk, czy Bayer Leverkusen chciały atakować, strzelać gole, dominować. To sprawiało, że zakończone w sobotę rozgrywki tak dobrze się oglądało. Nic dziwnego, że głównymi postaciami sezonu byli gracze ofensywni. Wielu zawodników pobiło w ostatnich miesiącach własne rekordy życiowe albo poprawiło dawne wyniki historyczne. Od czterdziestu lat Bundesliga nie miała króla strzelców z tak znakomitym dorobkiem, jak ten Roberta Lewandowskiego. Nikt nie zaliczył nigdy tylu asyst, co Thomas Mueller. Siedemnaście goli i siedemnaście asyst Jadona Sancha czy dwadzieścia osiem bramek Tima Wernera też nie może przejść niezauważone. A przecież był jeszcze Erling Haaland, który przebojem wdarł się do ligi i gdyby grał w niej dłużej niż pół roku, też musiałby się w jakiś sposób zmieścić w zestawieniu najlepszych w sezonie.

Przez cały sezon wnikliwie śledziliśmy każdą kolejkę Bundesligi. Mimo to, wskazanie jedenastu najlepszych nie jest sprawą łatwą. Jako ustawienie dla naszej drużyny wybraliśmy 1-4-1-4-1, które pozwala umieścić większość tych, którzy na to zasługują, na pozycjach, na których zwykle grali. Albo przynajmniej dla takich, które nie są im obce. To nie są oczywiście jedyne możliwe wybory. Tego typu sprawy bardzo często przypominają konkursy piękności. Bardzo trudno oprzeć się na obiektywnych kryteriach. Przedstawiamy więc naszą zupełnie subiektywną jedenastkę sezonu Bundesligi.

#bundesliga
#drużyna sezonu
#liga niemiecka

Najnowsze

Wygrywa potyczki, ale nie bitwy. Antonio Conte z niepełną cenzurką za rok pracy w Interze Mediolan

W normalnych okolicznościach ocena roku pracy Antonio Conte w Interze doczekałaby się potężnych analiz, rozkładu na czynniki pierwsz ...

#Antonio Conte
#Inter Mediolan
#serie a

Z NOGĄ W GŁOWIE. Festiwal oszukiwania się. Fikcja reżimu sanitarnego ekstraklasy

Kibice na trybunach robią, co chcą. Piłkarze w czasie wolnym korzystają z życia w otoczeniu innych ludzi. Ale gdy zapoznają się z mu ...

#ekstraklasa
#Koronawirus

TYGODNIÓWKA #23. Namalowany na murach, wyryty w sercach. Surowy szef, który bywa ojcem i bratem na zawsze wszedł do rodziny Liverpoolu

Jurgen Klopp stworzył zupełnie nowy gatunek ...

#Jurgen Klopp
#Liverpool
#premier league

Cud Werderu, spadek Kownackiego. Piąta armatka Lewego (BUNDESLIGA W PIGUŁCE)

Olbrzymie emocje na dole tabeli przyniosła ostatnia kolejka sezonu Bundesligi. Werder Brema, mimo fatalnej pozycji startowej, zdołał ...

#bundesliga
#Bundesliga w pigułce

Wybawienie Ligi Mistrzów czy ostrzeżenie przed tym, co nadciąga? Lizbona została zamknięta

Dopiero co UEFA ogłosiła turniej finałowy Champions League w Lizbonie, a 19 z 24 regionów w pobliżu stolicy Portugalii wróciło do lo ...

#Liga Mistrzów
#Lizbona
#UEFA

KICK OFF newonce: Liverpool wreszcie w koronie. Czy teraz będzie próbował wykręcić rekordy? (WIDEO)

Przemek Rudzki i Michał Gutka komentują zdobycie tytułu przez The Reds w programie Kick ...

#kick off newonce
#Liverpool

A co jeśli igrzysk olimpijskich w Tokio nie będzie?

Maj 2021. Liczba zakażonych koronawirusem na świecie liczona jest już w dziesiątkach milionów. Prace nad szczepionką wciąż trwają, ale dalej nie ma przełomu. Kolejny lockdown z ...

#igrzyska olimpijskie
#Tokio

NFL Po Godzinach #11: Dak, Adams i sytuacja Patriots (PODCAST)

Gościem podcastu NFL Po Godzinach był Kuba Kazula z serwisu NFLpolska.com.

#NFL
#NFL po godzinach
#podcast

Paweł Kowalik o pieniądzach w MMA. Jest już podcast i wideo z ostatniej Jurasówki

Paweł Kowalik o tym, jak wygląda praca menedżera w świecie sportów walki, z czego żyją młodzi zawodnicy oraz dlaczego warto inwestow ...

#Jurasówka
#Paweł Kowalik
#podcast
POKAŻ WIĘCEJ